Zaplanowany ogród, czemu nie

we w pielęgnowaniu.Sadzenie tui przy domuOgrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojącyc

Zaplanowany ogród, czemu nie W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za zielony płot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Sadzenie tui przy domu

Ogrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich właściciele dojeżdżają w wybranym przez siebie momencie w celu ich pielęgnacji lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zarówno przy domu, jak i w ogrodach mogą być sadzone tuje, które w Polsce należą do najpopularniejszych roślin ogrodowych, a do tego przeróżne krzewy ozdobne, choinki i żywopłoty. Oprócz tego w samych ogrodach sadzone są drzewa owocowe, które wymagają większej pielęgnacji od zwykłych drzew po to, żeby mogły wydawać owoce. Wielu ogrodników wciąż zajmuje się także sadzeniem najpopularniejszych polskich warzyw, takich jak ziemniaki czy marchewka.


Parki w stylu angielskim w Polsce

Przestrzeń zielona w miastach jest coraz mniej bogata, wszelkie parki i skwery są robione na jedno kopyto. Przecież jest tyle możliwości zaaranżowania tej przestrzeni w atrakcyjny dla mieszkańców sposób.

Mamy na przykład ogrody i parki w stylu angielskim, na pewno każdy kojarzy taki styl z brytyjskich filmów. Taki park z pewnością przyciągnąłby sporo ludzi chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Wykonanie go w Polsce nie jest niemożliwe, a koszty takiej inwestycji nie byłby większe od tego co z przestrzenią zieleni robi się teraz.


Japoński ogród

Ogród japoński ? ogród w tradycyjnym, japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i shint? oraz w pobliżu zabytków (np. zamków).

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

Istnieje kilka rodzajów ogrodów japońskich, ale wszystkie cechuje harmonia, prostota, asymetria i elegancja. Dwa podstawowe style ogrodów to TSUKIYAMA z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza i jeziora oraz KARESANSUI ? styl suchego ogrodu ze żwirem przedstawiającym wodę, głazami wyobrażającymi wyspy i grabionym piaskiem imitującym uderzające w nie fale.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_japoński