Woreczki na buty, ale nie z folii!

tui?Etui (fr. étui, wym. et?i) ? niewielki usztywniony pojemnik chroniący różne przedmioty użytkowe i wartościowe. Może mieć postać jednoczęściowego rozkładanego pudełka, zamykanego pokrowca (futerału) albo prostej pochewki (ot

Woreczki na buty, ale nie z folii! Czy są przydatne? Z pewnością dla osób dbających o porządek i estetykę. Oprócz tego w internecie można znaleźć wiele różnych innych sprytnych rozwiązań dla lubiących porządek.

Czym jest etui?

Etui (fr. étui, wym. et?i) ? niewielki usztywniony pojemnik chroniący różne przedmioty użytkowe i wartościowe.

Może mieć postać jednoczęściowego rozkładanego pudełka, zamykanego pokrowca (futerału) albo prostej pochewki (otwartej lub z klapką zamykającą). Bywa wykonane z rozmaitych materiałów: metalu, skóry, tworzyw sztucznych, tkaniny, a nawet kartonu czy folii. Istotną cechą jest wykonanie z materiału dostatecznie sztywnego lub z wypełnieniem usztywniającym, często z odpowiednimi przegródkami bądź miękką wykładziną wewnętrzną. W tej postaci służy do przechowywania przedmiotów drobnych, łatwych do zgubienia względnie posiadających szczególną wartość.

Do najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej używanych należą etui na okulary, biżuterię, odznaczenia i numizmaty, przybory do pisania (zwłaszcza pióro, długopis) oraz kosmetyczne (tzw. przybornik).

Specjalnym rodzajem etui jest również np. papierośnica.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etui


Kilka porad dla zwiększenia ilości miejsca w szafie

Brak miejsca w szafie to zazwyczaj wynik słabej organizacji miejsca zarówno w ciuchach jak i całym mieszkaniu. Wyrzucanie części ubrań i butów to skuteczna metoda, ale nie jedyna, aby zyskać trochę przestrzeni. Brak miejsca na wieszanie nowych ubrań można obejść stosując zwykłą zawleczkę od puszki. Wystarczy są przewlec przez hak w wieszaku i kolejny wieszak powiesić w oczku zawleczki. W ten sposób można podwoić albo i potroić miejsce na wiszące ciuchy w szafie.

Składanie ciuchów w kostkę to nie jedyna metoda na ich przechowywanie, jeżeli ciuchy nie są bardzo wrażliwe i delikatne można je zawinąć w rulon i w ten sposób odzyskamy trochę miejsca na półkach i w komodach. Krawaty czy apaszki można przechowywać w woreczkach materiałowych, aby się nie poplątały z resztą ciuchów czy rzeczy. dzięki kilku trikom można zrobić porządki nie wyrzucając niczego, co przecież może się jeszcze przydać.


Pojemna kawalerka

Kiedy przychodzi do zorganizowania małej i ciasnej przestrzeni, każdy pomysł jest na wagę złota. Potwierdzą to pewnie mieszkający w akademikach studenci, a może raczej studentki. Dbanie o porządek i estetyczny wygląd otoczenia to głównie domena kobiet, ale i faceci lubią kiedy jest czysto, choć rzadko to przyznają.

Wszelkiego rodzaju przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu jest bardzo ważna, jak w każdym innym domu. Jednak przy ograniczonej przestrzeni trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby wszystko się ładnie pomieściło i żeby nie było bałaganu. Jest wiele porad pomagających zorganizować takie małe przestrzenie, a każda z nich, choć przynosi niewielką poprawę jest warta uwagi.