Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa...

az prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Polsce rośnie z ro

Problemy z sercem? Koniecznie zró? badania u kardiologa... Holter EKG cieszyn

Kardiologia w Polsce


Rynek kardiologii w Polsce rozwija się bardzo szybko, a dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny dzięki globalnemu europejskiemu rynkowi jest u nas po prostu coraz prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Polsce rośnie z roku na rok i takie nazwiska jak Religa stają się rozpoznawalne na całym świecie. Dziś Polska kardiologa plasuje się w czołówce tych europejskich, a polscy prawdziwi specjaliści są pożądani dosłownie na całym świecie.


Pierwotnie stopy i dłonie pacjenta były

W 1903 holenderski fizjolog Willem Einthoven wynalazł elektrokardiograf. Pierwotnie, stopy i dłonie pacjenta były zanurzane w słonej wodzie. Dopiero w 1940 roku pojawiła się rejestracja przy pomocy zwilżanych metalowych klamer zakładanych na przedramiona i podudzia, które były połączone kablami z urządzeniem rejestrującym. Dzisiejsze leczenie zaburzeń rytmu serca opiera się m.in. na pracy japońskiego lekarza Sunao Tawary, który podczas pracy u patologa Ludwiga Aschoffa opublikował opis układu przewodzącego serca.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia

Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Vierordta (1818-1884). Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905). W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga. Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa. Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR. Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog