O zmysłach - słuch

źwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia. Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowy

O zmysłach - słuch aparaty słuchowe kraków
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Słuch - definicja z WIkipedii:

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane


Profilaktyka słuchu u najmłodszych

Jako rodzice staramy się zapewnić naszym dzieciom wszystko co najlepsze. Dbamy o dobór odpowiedniego pokarmu, wygląd otoczenia oraz poświęcanie uwagi i wolnego czasu. Niejednokrotnie zapominamy jednak, iż to co możemy zaoferować naszemu dziecku na całe życie, to odpowiednia troska o jego zdrowie oraz zaszczepienie odpowiednich nawyków. Jednym z nich powinno być wykonywanie profilaktycznych badań słuchu. Pomagają one wykryć wady tego zmysłu już we wczesnych latach, a nawet od narodzenia dziecka. Systematyczne badania pomogą także mieć pod kontrolą pogarszający się z wiekiem słuch oraz podejmować na czas właściwe leczenie. Warto więc dać dobry przykład swoim dzieciom, które poprawi jakość ich zdrowia na całe życie.


Tak dla zdrowia Akceptacja odmienności

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.