O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej

zeń, które bazują na elektryczności. Jak zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu korzystania z energii elektrycznej? Bardzo dobrym sposobem na taką zmianę jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Chociaż budowa instalacji fotowol

O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej zestawy fotowoltaiczne cena

Redukcja kosztów związanych z elektrycznością

Rachunki za prąd dla wielu osób są sporym obciążeniem finansowym. W dzisiejszym świecie wykorzystujemy przecież mnóstwo urządzeń, które bazują na elektryczności. Jak zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu korzystania z energii elektrycznej? Bardzo dobrym sposobem na taką zmianę jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Chociaż budowa instalacji fotowoltaicznej czy zamontowanie kolektorów słonecznych jest dość kosztowne, to jednak korzystanie z takiej instalacji dość szybko się zwraca. Co więcej, korzystając z takiego źródła energii działamy w sposób zupełnie ekologiczny. Takie rozwiązanie ma zatem same atuty. Energia słoneczna staje się coraz bardziej rozpowszechnionym źródłem energii i nic dziwnego, ponieważ warto zainwestować w taką instalację.


Wskaźnik znaczenia ekologicznego

Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza).

Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany. Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego


Ważna definicja - środowisko

Środowisko ? ogół elementów nieożywionych i ożywionych, zarówno naturalnych, jak i powstałych w wyniku działalności człowieka, występujących na określonym obszarze oraz ich wzajemne powiązania, oddziaływania i zależności. Jest to pojęcie podrzędne w stosunku do przyrody, obejmującej również elementy ożywione.

Z uwagi na stopień przekształcenia środowisko dzielimy na:

środowisko przyrodnicze (naturalne)
środowisko antropogeniczne
środowisko sztuczne
środowisko zdegradowane
W Polsce za korzystanie ze środowiska (np. wody) i wprowadzanie w nim zmian (np. wprowadzanie zanieczyszczeń) pobierane są opłaty na rzecz Funduszu Ochrony Środowiska

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodowisko