Krótki artykuł o sprzątaniu

warto je zachować lub oddać do renowacji. Szczególnie, że tego rodzaju meble zwykle są bardzo dobrej jakości. Co jeśli mamy po prostu zwykłe meble kupione kilka lub kilkanaście lat temu a nie chcemy wydawać kilku tysięcy na no

Krótki artykuł o sprzątaniu

O meblach

Czy warto wyrzucać stare meble?

Jest to bardzo dobre pytanie. Oczywiście jak są bardzo stare (zabytkowe) albo designerskie to nawet jeśli są w dość złym stanie to warto je zachować lub oddać do renowacji. Szczególnie, że tego rodzaju meble zwykle są bardzo dobrej jakości.

Co jeśli mamy po prostu zwykłe meble kupione kilka lub kilkanaście lat temu a nie chcemy wydawać kilku tysięcy na nowe?

Jeśli tapicerka jest po prostu zabrudzona to warto ją wyprać. Nawet w zwykłym markecie można dostać odpowiednie do tego środki. Wystarczy dobry odkurzacz piorący lub odkurzacz warsztatowy żeby przywrócić meblom dawną świetność.

Oczywiście nie każdy ma czas na to żeby samemu zajmować się takimi rzeczami - wtedy warto zlecić to profesjonalnej firmie. Przyjadą, wyczyszczą i meble jak nowe.


Sprzątanie po remoncie

Z czym kojarzy się remont? Z wszechobecnym pyłem, klejami, zaprawami, szpachlami i farbami. Zwłaszcza większy remont tak właśnie wygląda.

Remontowałem wiele mieszkań i zawsze najgorszą rzeczą po wszystkim było sprzątanie. Z czego najbardziej uciążliwy jest pył z gładzi szpachlowych - dostaje się on dosłownie wszędzie. Wszystko w mieszkaniu jest zakurzone - i to mimo stosowania folii, zasłaniania drzwi i tak dalej.

Aczkolwiek sam pył sprząta się dość łatwo. Bardziej uciążliwe jest usuwanie resztek gładzi czy tynków - dlatego tak ważne podczas remontu jest dokładne i staranne osłanianie powierzchni, które nie mają zostać zabrudzone. Nie ma nic gorszego niż skrobanie zaschniętego tynku i farby z nowych okien. Koszmar.


Definicja prysznica

Prysznic lub natrysk ? urządzenie służące do kąpieli, polegającej na polewaniu się wodą wypływającą z instalacji wodociągowej przez specjalne sitko, mające na celu rozbicie strumienia wody na drobne kropelki. Jednocześnie mianem tym określa się wydzieloną część pomieszczenia kąpielowego, zaopatrzoną w brodzik z odpływem, służącą do kąpieli natryskowej.

Nazwa pochodzi od nazwiska Vincenta Priessnitza, twórcy wodolecznictwa.

Użycie konstrukcji przypominających dzisiejszy prysznic sięga czasów starożytnej Grecji, co zostało uwiecznione na wazach i muralach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prysznic