Jak skutecznie sprzątać?

panującej na dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w któr

Jak skutecznie sprzątać?

Środki do czyszczenia żaluzji

Żaluzje okienne czyszczone są zwykle podczas mycia okien, jednak w okresie zimowym żaluzje wewnętrzne mogą być czyszczone niezależnie od pogody panującej na dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się centralnego ogrzewania węglowego, na żaluzjach może osadzać się kurz i pył. Dlatego podczas mycia żaluzji na pierwszym miejscu trzeba będzie je wyczyścić, a następnie wypolerować. W tym celu będzie można wykorzystywać różne środki do czyszczenia żaluzji dostępne w sklepach. Należą do nich na przykład popularne środki do ścierania kurzy.


Czyszczenie łazienki

Co jakiś czas w łazience robione są generalne porządki. Wówczas cała łazienka jest czyszczona i odkurzana. Dokładne odkurzenie łazienki pozwala na dokładniejsze dotarcie do wszystkich zakamarków znajdujących się pomiędzy szafkami i usunięcie z nich włosów oraz osadzającego się prochu. Odkurzaczem można także ściągać pajęczyny ze ścian łazienkowych. Po dokładnym usunięciu z płytek całego prochu będzie można dokładnie je wyczyścić i wymyć. Sprawi to, że po skorzystaniu z kąpieli będzie można bez obaw stawać na płytkach. Generalne porządki robione w łazience polegają także na czyszczeniu kabiny prysznicowej i zlewu oraz muszli WC. Dzięki temu nie tylko domownicy, ale też goście będą czuli się bardzo dobrze korzystając z łazienki.


Zaangażuj domowników

Jeżeli nie lubimy sprzątać, a naszego partnera dręczy ten sam problem, to warto wspólnie go rozwiązać. Nasz dom w końcu nas reprezentuje przed innymi ludźmi, a nie chcielibyśmy wypaść na osoby niechlujne i niezdolne do zadbania nawet o swoją własność. Utrzymywanie porządku to ostatecznie obowiązek, chociaż tego nienawidzimy. Dobrym pomysłem będzie rozdział miejsc do sprzątania ? w ten sposób skrócimy czas pracy. My zajmujemy się parterem, a ukochany piętrem czy na przykład podział na kuchnię i łazienki oraz salon i inne pomieszczenia to jedynie kwestia tego, jak się umówimy. Ważne jest to, aby dokładnie nakreślić zadania. Inna propozycja to zmienianie się co tydzień ? pierwsza i trzecia sobota miesiąca przypada nam, a drugą i czwartą zostawiamy dla sympatii. W ten sposób zyskujemy dwa tygodnie wolne od nielubianej czynności, co sprawia, że trudniej jest przekonać siebie i współlokatora do tego, aby zignorować mycie i odkurzanie oraz inne czynności związane ze sprzątaniem.