Estetyka jest bardzo istotna - pakowanie się

wym. et?i) ? niewielki usztywniony pojemnik chroniący różne przedmioty użytkowe i wartościowe. Może mieć postać jednoczęściowego rozkładanego pudełka, zamykanego pokrowca (futerału) albo prostej pochewki (otwartej lub z klapką

Dodane: 06-04-2016 00:48
Estetyka jest bardzo istotna - pakowanie się Czy są potrzebne? Na pewno dla osób dbających o porządek i modę. Oprócz tego w sieci jest wiele różnych innych modnych pomysłów dla dbających o porządek.

Wikipedia o etui

Etui (fr. étui, wym. et?i) ? niewielki usztywniony pojemnik chroniący różne przedmioty użytkowe i wartościowe.

Może mieć postać jednoczęściowego rozkładanego pudełka, zamykanego pokrowca (futerału) albo prostej pochewki (otwartej lub z klapką zamykającą). Bywa wykonane z rozmaitych materiałów: metalu, skóry, tworzyw sztucznych, tkaniny, a nawet kartonu czy folii. Istotną cechą jest wykonanie z materiału dostatecznie sztywnego lub z wypełnieniem usztywniającym, często z odpowiednimi przegródkami bądź miękką wykładziną wewnętrzną. W tej postaci służy do przechowywania przedmiotów drobnych, łatwych do zgubienia względnie posiadających szczególną wartość.

Do najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej używanych należą etui na okulary, biżuterię, odznaczenia i numizmaty, przybory do pisania (zwłaszcza pióro, długopis) oraz kosmetyczne (tzw. przybornik).

Specjalnym rodzajem etui jest również np. papierośnica.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etui


Małe mieszkanie i porządek

Kiedy przychodzi do zorganizowania małej i ciasnej przestrzeni, każdy pomysł jest na wagę złota. Potwierdzą to pewnie mieszkający w akademikach studenci, a może raczej studentki. Dbanie o porządek i estetyczny wygląd otoczenia to głównie domena kobiet, ale i faceci lubią kiedy jest czysto, choć rzadko to przyznają.

Wszelkiego rodzaju przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu jest bardzo ważna, jak w każdym innym domu. Jednak przy ograniczonej przestrzeni trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby wszystko się ładnie pomieściło i żeby nie było bałaganu. Jest wiele porad pomagających zorganizować takie małe przestrzenie, a każda z nich, choć przynosi niewielką poprawę jest warta uwagi.


Moda

Moda ? w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji.

Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Moda_(styl)