Dobry Dj ma terminy

a kiedy jest niezbędny?Oprawa muzyczna podczas uroczystości różnego rodzaju jest dość istotna. Nie na każdą jednak należy od razu szukać Dj'a, czasami wystarczy puścić odpowiednio dobrane utwory, aby leciały w tle. Jednak są i ta

Dobry Dj ma terminy Wybór DJ'a na istotną uroczystość to trudne zadanie. Dobrze jest dokładnie przejrzeć oferty w poszukiwaniu . Dziś o muzyce klubowej i DJ'ach.

Dj - kiedy należy się nad nim zastanowić, a kiedy jest niezbędny?

Oprawa muzyczna podczas uroczystości różnego rodzaju jest dość istotna. Nie na każdą jednak należy od razu szukać Dj'a, czasami wystarczy puścić odpowiednio dobrane utwory, aby leciały w tle. Jednak są i takie okazje, gdzie brak DJ lub zespołu muzycznego będzie zauważalne.

Wesele to jedna z takich okazje, gdzie DJ-wodzirej musi być, jeżeli impreza ma zostać uznana przez gości za udaną. Dobry Dj nie pozwoli gościom się nudzić i skutecznie zachęci ich do tańczenia na parkiecie. Dobierze też odpowiednią muzykę, pasującą do wcześniej ustalonych standardów i do gustu gości i pary młodej. Właśnie dlatego na dobrego DJ'a trzeba czasem czekać dłużej niż na salę weselną, jednak w tym przypadku nie warto zatrudniać byle kogo.


Zadania i cele Dj'a

Celem działań DJ'a powinno być rozbawienie słuchającej go publiczności i zachęcenie ich do rytmicznego podskakiwania w akompaniamencie jego miksów. Dj, aby dobrze wykonywać swoja prace musi znać aktualne trendy muzyczne, aby jego goście nie słuchali ciągle tego samego w słyszą w radiu i co słyszeli na poprzednich dziesięciu imprezach. Oryginalność jest tu dość istotna.

Dyskdżokej musi też mieć bardzo dobre wyczucie rytmu, a każde jego zachwianie będzie powodowało gorsze wrażenia dla jego publiczności. Krótko mówiąc Dj musi mieć pewne kluczowe w tym zawodzie cechy, bez nich nigdy nie porwie za sobą tłumów, a jego miksy będą zwyczajnie słabe.


O DJ klubowym w encyklopedii

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ