Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tutaj o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek. Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu

Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

Z poważnym przypadkiem

Nie każdy gabinet dentystyczny może zająć się poważnymi przypadkami uszkodzenia zębów oraz szczęki. Do pewnych procedur musimy udać się do kliniki dentystycznej, bo tylko tam maja odpowiedni sprzęt oraz właściwych specjalistów. Mowa tutaj o chirurgach szczękowo-twarzowych, którzy muszą być przy zabiegach takich jak operacyjne usuwanie ósemek.

Ważne jest też aby klinika miała RTG na miejscu, żeby nie wozić pacjenta po to aby wykonać zdjęcie rentgenowskie zębów. Niestety takie klinki często liczą sobie dużo drożej za mniej skomplikowane zabiegi takie jak wypełnianie,a le rekompensują to jakością usług oraz możliwością zajęcia się poważnymi przypadkami.


Prowadzenie gabinetów stomatologicznych

Stomatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem zębów u osób w każdym wieku. Dlatego wykonywanie zawodu stomatologa musi zostać poprzedzone ukończeniem odpowiednich studiów. Dzieje się tak dlatego, że leczenie stomatologiczne może nie być proste i wymaga ono wykonywania bardzo precyzyjnych działań. Natomiast prowadzenie gabinetu stomatologicznego możliwe jest po otrzymaniu wszystkich pozwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Trzeba także zatrudniać dobrze wykwalifikowanych pracowników, jeżeli prowadzony jest większy gabinet. W przeciwnym razie źle prowadzony gabinet dentystyczny na pewno bardzo szybko zacznie tracić pacjentów, którzy zaczną szukać pomocy w innych miejscach.


Wikipedia o zębach

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka